چرا پوستر دیواری ؟

 
  
یکی از مواردچالش برانگیز در طراحی دکوراسیون منزل محل کار و... ، انتخاب گزینه برتر از میان کاغذ یا پوستر دیواری و رنگ برای زیباسازی فضای داخلی است ،قطعا رنگ به عنوان یک پوشش با قدمت زیاد که مدت هاست مورد استفاده قرار گرفته و می گیرد، خصوصیات منحصر به خود را دارد، اما این روزها کمتر کسی به خودش زحمت گرفتاری های چند روزه به خاطر رنگ زدن سطوح داخلی منزل و بعد از آن نیز تحمل بوی ناشی از آن برای مدتی طولانی را می دهد. پوستر و کاغذ دیواری یک گزینه مناسب برای جایگزینی رنگ است که در عین داشتن قیمت مناسب،ظاهری بسیار شکیل و مدرن به فضای مورد نظر شما میبخشد. در ادامه ابتدا تفاوت کاغذ دیواری و پوستر دیواری وموارداستفاده از کاغذ دیواری را را بررسی می کنیم و در ادامه برخی از مزایای استفاده از پوستر دیواری را بر میشماریم و در انتها نکاتی در باب خرید پوستر دیواری را ذکر میکنیم، پس با ما همراه باشید.
 

تفاوت پوستر دیواری و کاغذ دیواری

 
   پوستر دیواری با کاغذ دیواری متفاوت است، این تفاوت هم از نظر جنس و هم از نظر طرح می باشد، کاغذ دیواری به صورت رول به فروش می رسد و پس از نصب، طرح و نقش روی آن، معمولا تکراری از یک تصویر است، مانند تکرار تصویر یک گل؛ دیوار شما هر چقدر هم که عریض باشد با افزودن تعداد رول می توانید نصب کاغذ دیواری را ادامه دهید تا تمام دیوار پوشیده شود و محدودیتی از نظر عرض و ارتفاع وجود ندارد، اما پوستر دیواری پس از نصب، تشکیل یک تصویر بزرگ را می دهد، پوستر دیواری دارای دو نوع آماده و چاپی می باشد، پوستر های آماده دارای طرح ها و ابعاد مشخصی هستند و از چند پنل (قطعه تکه) تشکیل شده اند، پس از نصب تمام پنل ها کنار هم، یک تصویر بزرگ شکل می گیرد، این تصویر می تواند هر چیزی باشد، مانند نمایی از یک شهر، دریا، جنگل و ...... . نوع دیگر پوستر، پوستر چاپی است، در چند سال اخیر تکنولوژی چاپ پوستر به کشور آمده و امکان چاپ پوستر در طرح و ابعاد دلخواه میسر شده است، پوستر چاپی دارای تنوع نوع کاغذ می باشد و مشتری می تواند در هنگام سفارش، نوع کاغذ مورد نظر را نیز تعیین کند، امکان تبدیل تصاویر پرتره و عکس شخصی، به پوستر دیواری مقدور می باشد و فقط باید این نکته را در نظر داشته باشید که رنگ مشکی در تصویر زیاد نباشد که باعث کاهش کیفیت و همچنین دو برابر شدن هزینه چاپ خواهد شد، از نظر تعیین ابعاد نیز باید به این نکته توجه نمائید که تصویری افقی را نمی توان به عنوان یک طرح عمودی سفارش داد همچنین اگر از نظر افقی کشیدگی زیادی لازم باشد، این کار موجب برش قسمتی از تصویر خواهد شد که اصطلاحا به آن دِفُرمه شدن می گویند؛ پوستر ها پشت چسب نیستند و بایستی با چسب مخصوص و توسط نصاب حرفه ای نصب شوند، هرگز خودتان اقدام به نصب پوستر نکنید چرا که در صورت خراب کردن حتی یکی از پنل ها، امکان تهیه آن یک پنل وجود ندارد و شما باید مجددا یک پوستر دیگر خریداری نمائید؛ پوستر ها معمولا قابل شستشو نیستند و نهایتا می توان آن ها را با ابر گرد گیری و در صورت ضرورت، با نم بسیار کم، قسمت مورد نظر را تمیز کرد.
 

 کاربرد پوستر دیواری

 
  پوستر دیواری را می توان در هر فضایی به کاربرد، تنوع تصاویر پوسترهای دیواری به قدری زیاد است که می توان طرحی متناسب برای هر مکان را از بین آن ها انتخاب کرد، مثلا برای یک محیط اداری می توان از طرح یک نقشه، یا نمای یک شهر استفاده نمود، البته انتخاب طرح بستگی به نوع کاربرد محیط دارد و امری سلیقه ای می باشد، بهترین جا برای نصب یک پوستر دیواری، اصلی ترین دیوار است، مثلا اگر می خواهید در سالن پذیرایی منزلتان یک پوستر نصب کنید، بهتر است بزرگترین دیوار را برای این کار در نظر بگیرید، پیشنهاد می کنیم برای هر فضا فقط یک پوستر در نظر بگیرید، مثلا برای هر اتاق فقط یک پوستر و برای سالن پذیرایی نیز فقط یک پوستر روی دیوار اصلی، برای فضاهای کوچک سعی کنید از تصاویری که عمق دارند استفاده کنید مانند طرح یک جنگل یا پنجره ای که رو به یک منظره باز شده، این گونه تصاویر باعث می شود تا فضای مورد نظر بزرگتر جلوه کند، هر چقدر رنگ پوستر دیواری روشن تر باشد، از زیبایی بیشتری برخوردار خواهد بود بهتر است از خرید رنگ های با زمینه مشکی و تیره اجتناب کنید چون درز بین دو پنل در این پوسترها بیشتر نمایان می شود.
 

  تنوع طرح 
 قطعا تنوع بینهایت و بی نظیر در پوستر دیواری آن رابه بهترین انتخاب نسبت سایر موارد مشابه دردکوراسیون تبدیل میکند. دنیای طرح و رنگ پوستر و کاغذ دیواری ها آنقدر گسترده و جذاب است که می توان برای هر فضایی و با هر سلیقه ای یک گزینه مناسب از میان انواع موجودرا انتخاب کرد.

 نصب راحت

 
نکته دیگری است که می توان از آن به عنوان یکی از امتیازهای بسیار مهم استفاده از پوستر دیواری یاد کرد  نصب سریع، نصب پوستردیواری در کمترین زمان ممکن و با حداقل به هم ریختگی و بدون نیاز به پوشاندن اسباب و اثاثیه با نایلونتوسط نصاب های حرفه ای انجام میشود.پوستر دیواری ها منحصرا برای دیوار فضای مورد نظر شما طراحی و چاپ میشوند و سرتاسر دیوار مورد نظر را پوشش خواهند داد.

عدم تغییر رنگ
 
یکی دیگر از مزیت های استفاده از کاغذ و پوستر دیواری، عدم تغییر رنگ آن با گذشت زمان است. حتی مرغوب ترین رنگ ها نیز پس از گذشت   مدت زمان معینی زیبایی اولیه خود را از دست داده و کدر و زرد می شوند. این مشکل در استفاده از پوستر دیواری به هیچ وجه وجود ندارد. ثبات رنگ از جمله خصوصیاتی است که تا حد زیادی استفاده از پوستر دیواری را در اولویت قرار می دهد.
 

قابلیت شستشو

 
قابلیت شستشو این امتیاز را به وجود می آورد که در صورت کثیف شدن پوستر و یا کاغذ دیواری توسط گرد و غبار و دوده بتوانید آن را به شکل اول خود درآورید که در مقایسه با گرفتاری هایی که پس از کثیف شدن دیوارهای رنگ شده به وجود می آید، بسیار مناسب است.
 

عمر طولانی
 

 از دیگر قابلیت های پوستر دیواری که آن را به یک انتخاب فوق العاده تبدیل می کند، عمر طولانی و دوام بسیار زیاد آن است. احتمالا خودتان هم می دانید، رنگ پس از مدتی ظاهر روزهای اول خود را از دست می دهد. این تغییر شکل در طول زمان به دلیل عوض شدن رنگ، گرد و غبار گرفتن و ورقه شدن اتفاق می افتد. حتی در مواردی نیز دیده می شود که در اثر تکان های ناشی از زلزله یا ساختمان سازی های مجاور، ترک های سطحی و همچنین عمیق در سطح دیوار به وجود می آید که ظاهر ناخوشایندی به آن می دهد. پوستر دیواری با داشتن عمر زیاد و قابلیت های خود می تواند به مدت بسیار طولانی تر نسبت به رنگ مورد استفاده قرار بگیرد.